Spis treści

WERSJA ARCHIWALNA BIULETYNU INFORMACJI PUBLICZNEJ WSB WE WROCŁAWIU. OD DNIA 21.12.2022 R. BIP WSB WE WROCŁAWIU ZNAJDUJE SIĘ POD ADRESEM: https://bip.wroclaw.merito.pl

Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu


Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu jest uczelnią niepubliczną wpisaną do ewidencji uczelni niepublicznych prowadzonej przez Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod liczbą porządkową 146. Wpisu dokonano na podstawie decyzji nr DNS 0-0145/98 wydanej przez Ministra Edukacji Narodowej w dniu 4 lipca 1998 roku.

Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu prowadzi kształcenie na studiach pierwszego i drugiego stopnia, na studiach jednolitych magisterskich, na studiach podyplomowych, studiach MBA oraz na innych formach kształcenia.

W ramach struktury organizacyjnej Uczelni znajdują się wydziały:


Uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora

Zgodnie z załącznikiem nr 2 do Komunikatu dotyczącego przyporządkowania uprawnień do nowej klasyfikacji dziedzin i dyscyplin Centralnej Komisji do Spraw Stopni i Tytułów z dnia 30 kwietnia 2019 roku, wydanego na podstawie art. 177 ust. 3 ustawy z dnia 3 lipca 2018 r. Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2018 r. poz. 1669 ze zm.), Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu posiada uprawnienie do nadawania stopnia doktora w dziedzinie nauk społecznych w dyscyplinie: ekonomia i finanse.


Uprawnienia do prowadzenia studiów


Przejęcia

W wyniku przeprowadzonego procesu konsolidacji, zakończonego decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego z dnia 17 sierpnia 2020 r. (znak DSW.WUN.5011.25.2020.2.PD) w oparciu o art. 37 ust. 3 pkt 2 i 3 oraz ust. 7 w zw. z art. 44 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2020 r. poz. 85, z późn. zm.), dokonano wpisu w ewidencji uczelni niepublicznych w przedmiocie wykreślenia z dniem 1 października 2020 r. z ewidencji uczelni niepublicznych Wyższej Szkoły Filologicznej we Wrocławiu, wpisanej do ewidencji uczelni niepublicznych pod numerem wpisu „234”, w związku z jej włączeniem, z dniem 1 października 2020 r. do Wyższej Szkoły Bankowej z siedzibą we Wrocławiu, wpisanej do ewidencji uczelni niepublicznych pod numerem wpisu „146”. Mając na uwadze powyższe, a także treść art. 44 ust. 4 w/w ustawy wskazuje się, że z dniem 1 października 2020 r., Wyższa Szkoła Bankowa z siedzibą we Wrocławiu wchodzi w prawa i obowiązki Wyższej Szkoły Filologicznej we Wrocławiu.

Uprawnienia do prowadzenia studiów w wyniku przejęcia Wyższej Szkoły Filologicznej we Wrocławiu

Uprawnienia do nadawania stopnia naukowego doktora – Wydział Neofilologii w wyniku przejęcia Wyższej Szkoły Filologicznej we Wrocławiu


W 2012 roku Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu połączyła się z Wyższą Szkołą Zarządzania i Finansów we Wrocławiu (decyzja nr MNISW-DNS-WUN-6010-25272-3/AW/12 MNISW z dnia 19.09.2012 r.).


Władze Uczelni


Dane kontaktowe

Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu

ul. Fabryczna 29-31, 53-609 Wrocław

NIP 894-24-50-411, REGON 931893307

tel. 71 356 16 30

https://www.wsb.pl/wroclaw/


Elektroniczna Skrzynka Podawcza (ESP) utworzona na Elektronicznej Platformie Usług Administracji Publicznej (ePUAP)

Adres ESP: /WSB- -Wroclaw/SkrytkaESP

(uwaga: adres ESP zawiera pomiędzy WSB a Wrocław - - dwa myślniki obok siebie bez spacji)


Redakcja BIP

Redaktor: Marlena Rygiel-Trzebińska

ul. Fabryczna 29-31, 53-609 Wrocław, pok. 130

e-mail: marlena.rygiel-trzebinska@wsb.wroclaw.pl, tel. 71 376 23 90


Ochrona Danych Osobowych

Inspektor Ochrony Danych: Mateusz Potocki

e-mail: iod@wsb.wroclaw.pl


Udostępnianie informacji publicznej

Informacja publiczna, która nie została udostępniona w Biuletynie Informacji Publicznej Wyższej Szkoły Bankowej we Wrocławiu jest udostępniana na wniosek, zgodnie z ustawą z 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej (tj. Dz. U. 2018, poz. 1330). Udostępnieniu – według trybu poniżej wskazanego – podlegają informacje stanowiące informację publiczną w rozumieniu ustawy o dostępie do informacji publicznej. Udostępnianie informacji na wniosek następuje bez zbędnej zwłoki, jednak nie później niż w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku. Jeżeli informacja publiczna nie może być udostępniona w powyższym terminie, WSB we Wrocławiu powiadamia w tym terminie o powodach opóźnienia oraz o nowym terminie, w jakim udostępni informację. Udostępnianie informacji publicznej na wniosek następuje w sposób i w formie wskazanych we wniosku, chyba że środki techniczne, którymi dysponuje Uczelnia, uniemożliwiają udostępnienie informacji w sposób i w formie określonych we wniosku. W takiej sytuacji Uczelnia powiadamia pisemnie wnioskodawcę o przyczynach braku możliwości udostępnienia informacji zgodnie z wnioskiem i wskazuje, w jaki sposób lub w jakiej formie informacja może być udostępniona niezwłocznie. Jeżeli w terminie 14 dni od powiadomienia wnioskodawca nie złoży wniosku o udostępnienie informacji w sposób lub w formie wskazanych w powiadomieniu, postępowanie o udostępnienie informacji publicznej umarza się. Udostępnienie informacji jest bezpłatne. Jeżeli jednak w wyniku udostępnienia informacji publicznej na wniosek, WSB będzie musiało ponieść dodatkowe koszty związane ze wskazanym we wniosku sposobem udostępnienia lub koniecznością przekształcenia informacji w formę wskazaną we wniosku, WSB może pobrać od wnioskodawcy opłatę w wysokości odpowiadającej tym kosztom. W takim wypadku WSB, w terminie 14 dni od dnia złożenia wniosku, powiadomi wnioskodawcę o wysokości opłaty. Udostępnienie informacji zgodnie z wnioskiem następuje po upływie 14 dni od dnia powiadomienia wnioskodawcy, chyba że wnioskodawca dokona w tym terminie zmiany wniosku w zakresie sposobu lub formy udostępnienia informacji albo wycofa wniosek.

Wniosek o udzielenie informacji publicznej można przekazać Wyższej Szkole Bankowej we Wrocławiu na jeden z niżej wymienionych sposobów:

Wniosek powinien zawierać oznaczenie wnioskodawcy, oczekiwany zakres informacji objętych wnioskiem, oczekiwany sposób udostępnienia informacji wnioskodawcy. Od decyzji odmawiającej udostępnienia informacji publicznej przysługuje wnioskodawcy prawo wniesienia wniosku o ponowne rozpatrzenie sprawy.